Adana’nın Sıcağından Biraz Uzaklaşmak İsteyenlere

Kültürel turlar ile turistik yerleri keşfetmek isteyenler için Adana turları güzel bir başlangıçtır. Kültürel turlar tercih edilmektedir, çünkü tüm bölgeleri beldeyi keşfetmenize olanak sağlar. Kültür, mutfak, tarihi eserler, eğlence ve bölge insanlarıyla tanışmanın en kolay yolu kültürel Adana kalkışlı turlar olarak karşımıza gelmektedir. Kültürel turların başlangıcı olarak seçilen şehirler çok önemlidir. Turun başlangıç ​​noktası ziyaret edilecek yerler kadar harikadır. Şehrin mütevazı doğası nedeniyle Adana’dan turlar sıkça tercih edilmektedir.

 Normal bir tatilden daha kazançlı olan kültürel turlar, turun başlangıç ​​noktasına göre seçilebilir. Adana’daki turların klasik tatillere göre daha uygun olması, tatili organize eden organizasyonun, Adana’nın otel ve restoranlarıyla bir anlaşma yapmış olması nedeniyledir. Adana’dan günlük geziler veya Adana’dan başlayarak uçak ve otobüsle yapılan kültürel turlar, hem Türkiye’de hem de yurt dışında değişebilir. Adana, Kıbrıs’tan hareket eden uluslararası Adana hareketli turlar arasındadır.

 Adana’dan Kapadokya Turları

 Kısa mesafeden dolayı Adana’dan Kapadokya’ya turlar otobüsle yapılmaktadır. Adana’dan kalkan otobüsler önce Kayseri’ye hareket eder. Saat Kulesi, Etnografya Müzesi, örneğin bir şehir turu yapabilirsiniz. Ardından Erciyes Dağı’nda mangal partisi düzenlenir. Kapadokya’da geçen geceden sonra ikinci gün Ürgüp turu devam ediyor.

 Adana’dan Çanakkale Turları

 Adana’dan kalkan Çanakkale turları, Adan Çakırpaşa Havalimanı’ndan kalkan bir uçakla başlar. Uçak İstanbul’a indikten sonra, tur Bursa yönünde başlar. Bursa’nın Tophane, Osmangazi Türbesi, Orhangazi Türbesi gibi güzellerini ziyaret ettikten sonra Adatepe, Assos ve Truva’dan geçen tur Çanakkale’ye ulaşır. Çanakkale, Bozcaada, Bozcaada Kalesi, Eski Yunan Mahallesi ve Türkiye Mahallesi ziyaret edilir. Edirne’ye ulaştıktan sonra, Adana turları Edirne’ye yola çıkar ve İstanbul ile devam eder.

 Adana’dan Erciyes Turları

 Adana’dan Erciyes turları, önce Kayseri’den geçer. Adana’dan Erciyes turunun lüks otobüslerle ilk durağı Kayseri’dir. Kayseri’de Erciyes Dağı’nın eteklerinde yapılan bir şehir turundan sonra Kayseri Kalesi’ne gidebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir