Antalya Hakkında Genel Bilgi

Antalya şehri Akdeniz Bölgesinde yer almakta olup; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin en kalabalık beşinci şehri, ün büyük ise altıncı şehridir. Aynı zamanda Antalya Türkiye’nin turizm şehirlerinin de başında gelmektedir.

 Antalya Ulaşım

Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içerisinde Antalya’ ya gitmek için kara, deniz ve hava yolu ulaşım seçenekleri bulunmakta olup; sezon tercihine göre Antalya uçak bileti fiyatları da değişkenlik göstermektedir.

Tatilini ekonomik bir bütçeyle yapmak isteyenler için en doğru yolu uçak firmalarının ekonomik antalya bileti için kampanyaları takip etmek ve ucuz Antalya bileti fırsatlarını kaçırmamak için ilgili sosyal medya hesaplarını takip etmek faydalı olacaktır.

 Antalya Konaklama

Tatil fırsatlarından en iyi şekilde yararlanabilmek için konakla yapılacak otel seçimi önem arz etmektedir. Bunun için Antalya ili içerisinde kalmak istediğiniz lokasyona ve bütçeye en uygun otel seçenekleri titizlikle araştırılmaktadır. Seçtiğiniz yer, almak istediğiniz hizmet seçeneklere göre en uygun olan otel seçenekleri belirlenmektedir.

 Antalya Gezilecek Yerler Listesi Hakkında

 1. Kaleiçi

Antalya için tatile gelen hemen hemen tüm turistlerin uğrak noktası olan Muratpaşa ilçesinde Kaleiçi bölgesi yer almaktadır. Bölge Osmanlı Dönemine ait yapıları, denize çıkan yolları ve muhteşem manzarasıyla eşsiz bir görünüm sunmaktadır.

 2. Düden Şelalesi

Antalya merkezine on kilometre uzaklıkta bulunan Düden şelalesi bitki örtüsü ve huzurlu ortamıyla görenleri kendisine hayran bırakmaktadır. Şelale iki kola ayrılmakta olup; yukarıda kalan kısma Yukarı Düden, aşağıda kalan kısma ise Aşağı Düden denilmektedir.

 3. Phaselis Antik Kenti

Antalya’nın Kemer ilçesinde yer alan Phaselis Antik Kenti, milattan önce yedinci yüzyılda kurulmuştur. Kentin hemen yanında Antalya şehrinde yer alan en iyi plajlardan birisi yer almaktadır. Tarihi yerleri gezerken denizden de vazgeçmek istemeyenler için en güzel tatil noktalarından birisi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir