Balıkesir Hakkında Her Şey

Türkiye’nin en temiz denizlerinden birine sahip olan ve özellikle yerli turistlerin ilgisini çeken Balıkesir; Bursa, Çanakkale, İzmir, Manisa, Kütahya ve Bursa’ya komşu konumdadır. Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir, özellikle metropol şehirlerin tam ortasında yer aldığı için özellikle yerli turistlerin uğrak mekanıdır.

 Balıkesir’de Tatil Yapmak

            Sakim doğası, el değmemiş koyları, eşsiz manzarası sayesinde turistlerin uğrak mekanı olan Balıkesir, genellikle yerli turistler tarafından ziyaret edildiği için turizm sektörü bu yönde Değişim gösterdi. Balıkesir’in turistik bölgelerinde ticaret yapan esnaf ve oteller, alışverişini Türk lirası üzerinden yaptığı için bölgede fiyatlar abartısız bir şekilde ilerler. Balıkesir otelleri genellikle denize sıfır konumda bulunurken şehirde pansiyon ve yazlık ev kiralamak da mümkündür.

 Balıkesir’de Konaklama Fiyatları

            Sarımsaklı plajı, Avşa adası, Tatlısu köyü, Ören, Marmara adası gibi pek çok özelliği ile tatilcilerin sevilen mekanı olan Balıkesir, fiyatlar konusunda da oldukça cömert davranıyor. Balıkesir otel fiyatları bu bölgede oldukça ucuz. Zeytinli, Cunda adası, Gömeç, Altınova gibi her bir metrekaresinde farklı bir doğal güzelliğin gizli olduğu Balıkesir’de fiyatların uygun olması ve Türkiye’nin diğer tatil beldelerindeki gibi aşırı bir kalabalığın olmaması şehrin en büyük tercih edilme sebeplerinin arasında yer alıyor. Balıkesir ucuz oteller tatilcilere uygun fiyatlarla doyasıya tatil yapma imkanı sunarken doğal güzellikler ve eşsiz tarihi doku turistleri cezbediyor.

 Balıkesir’e Ulaşım Nasıl Olur?

            Bulunduğu konum itibarıyla saklı bir cennet havasını andıran Balıkesir, doğa tutkunlarını ve mutluluğu huzurda arayanların mekanı olarak lanse ediliyor. Ülkemizin en büyük on üçüncü şehri olan Balıkesir’e birçok ilden yaklaşık iki saatte ulaşmak mümkün. Milli parkları, limanları, dağları, adaları, ırmakları ile yeryüzünde bir cenneti andıran Balıkesir’e toplu taşıma, uçak veya özel aracınızla ulaşmanız mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir