Balkan Turları

Özellikle belirli tatil günlerinde birkaç gün için düzenlenen balkan Turları katılım açısından daha verimli ve zaman açısından daha iyi olmaktadır. Bulgaristan ya da Yunanistan’a yapılan turlarda gün sayısı değişmekle beraber günübirlik turlar olmaktadır. Euro üzerinden düzenlenen turlar maliyet olarak eski yıllara nazaran artış göstermektedir.

Balkan Ülkelerinde Özellikle Gezilmesi Gereken Yer

Özellikle Osmanlı mimarisinin hakim olduğu ve bizlere yakın olan bu ülkeler görülmeye değerdir. İnsan olarak birçok Türkün yaşadığı bu ülkeleri gezdiğiniz zaman evinizden çok uzaklaşmış gibi hissetme yaşanmamaktadır. Yemek konusunda Türk kültüründen uzak olan Balkan ülkelerinde en önce gidilecek yerler arasında Yunanistan’ın Selanik ilçesidir. Mustafa Kemal Atatürk’ün evinin bulunduğu bu yer yapılaşma olarak özellikle sahil bölgesinde oldukça zevk alacaktır. Kafe kültürü hakim olan bu yerde insanların daha çok dışarıda, sosyal bir yaşantısı gözlere çarpmaktadır.

Balkan Turları Hakkında

Balkan turları değişik tur şirketlerinin düzenlediği ve gün ve gezilecek yerler arasında değişiklik göstermektedir. Bu sitelerde balkan turu fiyatları çok fazla farklılık göstermemektedir. Büyük bir balkan turu hakkında bir örnek vermek gerekirse, sekiz ülkenin bulunduğu ( Yunanistan, Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Hırvatistan, Bosna Hersek, Sırbistan, Bulgaristan ) tur düzenlenmektedir. Tur günleri arttıkça fiyatta da azalma yaşanmaktadır. Böyle bir turun fiyatı 379.00 Euro.

Turlardaki Hizmetler

Tur şirketleri konaklama ve belli başlı yeme içme gibi faaliyetleri kendileri karşılamaktadır. Bunun yanında otobüs eşliğinde yapılan turlarda sizlere iyi bir hizmet sunabilmek için en yüksek konforda hizmet vermektedirler. Grup olarak sizlere eşlik edecek bir rehber bulunmaktadır. Bu rehber sayesinde gezilen yerler daha iyi bir şekilde anlaşılmaktadır.

Kampanyalı Balkan Turu

Balkan turlarında belirli tatil zamanlarında indirim yakalanmaktadır. Kurban bayramı zamanı yapılan turları buna örnek olarak verebiliriz. Sitelerde kampanyalı balkan turu seçeneklerine birden çok kişi gidilen zamanları da eklenmektedir. Şirketler yanınızda başka kişiler getirdiğiniz taktirde sizlere indirim kolaylığı sağlamaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir