Bartın Konaklama Ve Seyahat Planı

Karadeniz Bölgesi’nin batısında yer alan Bartın, sıcak yazları ve serin kışları ile her mevsim ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Ilıman iklimi ve oldukça verimli topraklara sahip olan şehir, 50 kilometre uzunluğu aşan sahili ile de hem yerli halkı hem de tatilcileri deniz manzarasına doyuruyor. Bartın sadece denizi ile değil, aynı zamanda sayısız doğal güzellikleri bakımından da oldukça ünlü bir şehirdir. Gelişen turizm potansiyeli ile misafirlerine hizmet sunan bölgede her bütçeye uygun bartın otelleri bulunmaktadır.

 Bartın’da Gezilmesi Gereken Yerler

            Bartın, hem Güzelcehisar Kalesi ve Amasra Cenova Şatosu gibi yapılar ile misafirlerine tarihi bir doku hissettirmekte hem de Göldere Şelalesi ve Gürcüoluk Mağarası gibi doğal güzellikleri ile onlara muhteşem bir görsel şölen sunmaktadır. Ayrıca tatil severler yaz aylarında şehrin güzel plajlarında dinlenerek, serin suların tadını çıkarabilir. Yolu Bartın’a düşenler ilkbahar sonu ve yaz aylarının başlangıcında yapılan Çilek Festiveli’ne de mutlaka katılmalıdır.

 Bartın’da Konaklama İmkanları

            Şehir, özellikle sonbahar aylarında yüksek miktarda yağış aldığı için bartın otel fiyatları kış ve yaz mevsiminde ufak farklılıklar göstermektedir. Özellikle sahil kesimlerde yapılacak olan seyahatlerde erken rezervasyon seçenekleri mevcuttur. Böylece farklı fiyat ve hizmet kalitesinde bulunan 3, 4 ve 5 yıldızlı bartın ucuz oteller arasından tercih yapılabilir. Otellerin yanı sıra bölgede dağ evleri ve pansiyonlar da misafirlerine huzurlu bir tatil imkanı sunmaktadır.

 Bartın’a Ulaşım Seçenekleri

            Bireysel taşıtlarla yapılabilecek kara yolculuğu seçeneğinin yanı sıra Bartın’a ulaşım farklı yollarla sağlanabilmektedir. Ziyaretçiler Ankara, İstanbul, Bursa, Antalya ve İzmir gibi büyük şehirlerden günlük ve düzenli olarak yapılan otobüs seferlerinde yer ayırtabilirler. Otobüs seferlerinin yanında yolcular için giriş ve çıkış imkanı sağlayan Bartın Limanı da ulaşım için tercih edilebilecek yollar arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir