İtalya’nın En Popüler Şehirleri

İtalya, yurt dışına ilk defa çıkmak isteyenlerin en çok tercih ettiği ülkelerden biridir. Akdeniz iklimine sahip olan İtalya’ya yılın her mevsiminde gidilebilir. İtalya turları genellikle Roma – Venedik – Floransa şehirlerini kapsamaktadır. Napoli ve Milano’yu da kapsayan daha uzun süreli İtalya Turları da bulunmaktadır. Güvenilir ve konforlu bir seyahat için; gezinoks.com web sitemizi ziyaret edebilir, İtalya tur fiyatları hakkında bilgi alarak rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

 Sanat Şehri Floransa

İtalya seyahatlerinde en çok merak edilen ve ziyaret edilen Floransa, tam bir sanat şehridir. Geçmişten günümüze birçok sanatçıya ev sahipliği yapan şehrin her köşesinde bir sanat eserine rastlamak mümkündür. Eşsiz mimarisi ile büyüleyen bir katedrali, müzeleri, muhteşem bir manzara sunan Vecchio Köprüsü ve renkli meydanları ile turistlerin ilgi odağıdır.

İtalya’nın Toskana Bölgesi’nin başkenti olan Floransa’yı ziyaret ettiğinizde; şehrin merkezi sayılan oldukça meşhur Duomo Meydanı ile Floransa Katedrali’ni muhakkak görmeniz gerekmektedir. Ayrıca Michelangelo’nun ünlü Davut heykeli de Floransa’da bulunmaktadır. Bu eşsiz şehri görmek istiyorsanız gezinoks.com web sitemiz üzerinden kampanyalı İtalya turu seçeneklerine göz atabilirsiniz.

 Tarih Kokan Roma

İtalya’nın başkenti Roma; yurt dışına seyahat etmek isteyenlerin ilk uğrak yerlerinden biridir. Tarihi yapıları ile oldukça ilgi çekici bir yer olan Roma’da muhakkak görülmesi gereken yerlerden ilki Colosseum’dur. 2000 yıl önce inşa edilen bu muazzam yapı 2007 yılından beri Dünyanın Yedi Yeni Harikası listesinde yer almaktadır. Roma denilince akla ilk gelenlerden olan ve ziyaret edilmesi gereken yerlerden bir diğeri ise Aşk Çeşmesi (Trevi Çeşmesi)’dir.

 Romantizmin Simgesi Venedik

Sular içerisindeki görüntüsü ile hem gündüz hem de akşamları olağanüstü bir güzelliğe sahip olan Venedik ise; romantik çiftlerin en çok ziyaret ettiği şehirdir. Kanallar ile birbirine bağlanan şehrin sokak ve caddelerinde ulaşım; tekne ve motorlar ile sağlanmaktadır. Doğal güzelliği ve tarihi mimarisi ile mutlaka görülmesi gereken şehirlerden biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir