Mevlana Şehri Konya’dan Çıkışlı Tatil Fırsatları

Anlamlı ve güzel bir hafta sonu geçirme arzunuz varsa ve ne yapacağınızdan emin değilseniz, peki ya mükemmel bir Konya turuna ne dersiniz? Büyük manevi öneme sahip olan Konya şehrini ziyaret etmek için daha fazla zaman harcamayın.

 31 ilçeden oluşan Konya şehri, 2 milyondan fazla nüfusa sahip ve çok manevi. İsmi alan, Türkiye’de yüzleri ölçmenin temelleri, en büyük Konya ili olduğunda, Bizans dönemine geri dönmeden, tarihsel perspektiflerin uzun bir geçmişi vardır. Yıllarca birçok medeniyetin gelip geçtiği Konya şehrinde, herkesin bildiği çok önemli insanlar vardı. Bu anlamda Konya, kültürü, doğal güzellikleri ve bu önemli isimlerin burada yıllar önce yaşadığı gerçeği ile ülkemizin en çok ziyaret edilen yerlerinden ve turistlerinden biridir.

 Konya Tur Fırsatları

 Konya’da zevkli olarak bırakabileceğiniz Konya hareketli turlar günlük geziler olarak düzenlenir, ancak birkaç gece kalabileceğiniz çeşitli şekillerde de düzenlenebilir. Çok makul bir bütçeyle katılacağınız Konya turlarının fiyatlarından memnun kalacaksınız. Mevlana Müzesi’ni ziyaret edebilir ve daha önce gelmediğiniz için pişman olabileceğiniz bu önemli güzel şehirde, Konya’nın yerel lezzetleriyle tanışabilirsiniz.

 Ucuz Uçuşlar

 İsterseniz, periyodik promosyonlar ve indirimlerle ucuz Konya turları ile, sevdiklerinizle harika bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Erken rezervasyonlarda bu turları ucuza ayırtıp, Konya’daki herhangi bir oteldeki konaklamanızı rezerve edebilirsiniz.

 Konya Turları

 Turistik olarak uygulanabilen ve maneviyatınızı derinden etkileyen Konya turları, her yıl Mevlevi kültürü ile bu bölgeye tanışmak için binlerce ziyaretçiye hizmet veriyor. Bir müze şehri diyebileceğimiz Konya’nın önemli bir ticaret rotası olması, birçok önemli cami ve medreseye ev sahipliği yapıyor ve mağaralar ve göller bu şehri bir turizm bölgesi yapıyor.

 Günlük Konya Turları

 Aynı zamanda medeniyetler şehri olarak da bilinen Konya’yı ziyaret etmek, ancak zamanınız yoksa, günlük Konya haraketli turlar ile kendinizi eğlendirebilirsiniz. Bu bir günlük turda Mevlana’nın türbesini ziyaret edebilir ve en eski Çatalhöyük yerleşim yerlerinden birini görebilirsiniz. Konya’daki gölleri gezme fırsatınız varsa, özellikle gölleri Obruk, Tuz Gölü’nü ziyaret etmenizi öneriyoruz. Bu arada, Konya mutfağının eşsiz lezzetlerini yemeyi unutmayın. Etli ekmek, fırında kızartma ve barbekü gibi Konya’ya özgü ürünleri denemeye değerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir