Orta Avrupa Gezileri

Avrupa’nın genel peyzajı ve kültürel yapısı ile ayırt edilen, turistler arasında çok popüler olan bu Orta Avrupa ülkeleri mimarisi ve doğal güzellikleri ile misafirlerini büyülemektedir. Dahası, erken rezervasyon imkanı ve sık aralıklarla yapılan teklifler sayesinde ucuz Avrupa turları kolaylıkla ayağa kalkar. Bu komşu ülkeleri tek başına veya aileniz ve sevdiklerinizle birlikte ziyaret edebilir, ayrıca tur olanaklarını kullanarak rahat bir tatil Orta Avrupa turları ile geçirebilirsiniz.

Orta Avrupa’nın en popüler başkentlerini birleştiren Avrupa turları, hem ulaşım kolaylığı hem de ekonomik açıdan büyük ilgi görüyor. Bu, kendilerini planlanan seyahatlerle sınırlamak istemeyenlere sağladığı yüksek esneklik düzeyi sayesinde Orta Avrupa’da mükemmel bir tura çıkmak isteyenler için ilk tercihtir ve ayrıca sağlanan bilgi, deneyim ve önerilerden de yararlanır.

 Orta Avrupa Turları

Fiyatlandırma, Çek Cumhuriyeti, Avusturya ve Macaristan da dahil olmak üzere Orta Avrupa’daki turlar için ilgi başka bir konudur. Bir haftalık seyahatin üç başkente gitme maliyeti, günün süresine ve koşullarına bağlı olarak değişir. Sezonluk şartların ve tatillerin de fiyatı etkilediği bu seyahat acenteleri, yaşam masraflarını, havayolu biletlerini, havaalanı vergilerini, havaalanından otele transferleri ve şehirlerarası taşımacılığı, panoramik şehir turlarını, kişisel vergileri, uzman tavsiyelerini ve zorunlu sağlık sigortası masraflarını içerir. Vize gerektiren Doğu Avrupa ve Orta Avrupa ülkeleri için vize ücretleri, uluslararası seyahat ücretleri, kişisel harcamalar ve ek turlar ve eğlence ek bir ücret karşılığında alınır. Genel anlamda Orta Avrupa tur fiyatları bütçenize göre şekillenebilir.

 Orta Avrupa Ülkeleri

Avusturya’nın kuzeydoğu kesiminde yer alan başkent Viyana, Avrupa’nın politik ve sosyal tarihine tanıklık etmiş en önemli şehirlerden biridir, ancak ünlü bir müzisyen ve besteci olan Mozart için bilinir ve bu nedenle en çok turist şehirlerinden biridir. MÖ’ye tarihlenen ve Macaristan İmparatorluğu’ndan miras kalan Macaristan’ın modern başkenti olan Budapeşte, tarihin en trajik Avrupa şehirlerinden biri olarak tanımlanması ile tamamen tutarlıdır.

Ayrıca, dünyaca ünlü kaplıcaları ve müzik festivalleriyle, turistler için cazibe merkezi olmayı başarıyor. Budapeşte’nin en ilgi çekici yerleri Gellert Tepesi ve Buda Kalesi’dir. Görece daha az tahrip olmuş bir II. Dünya Savaşı şehri olan Prag, Prag turları tarafından ziyaret edilmekte ve Barok mimarisi ve kasvetli atmosferi ile ziyaretçilerini büyülemektedir ve orta çağlardan beri değişmediği hissini vermektedir. Charles Köprüsü ve Astronomik Saat Kulesi, şüphesiz kentin en ünlü turistik yerleridir. Siz de bu imkanları görmek için kampanyalı Orta Avrupa turları ile ilgilenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir