Tekne Turları İle Deniz Havası Almaya Hazır Mısınız?

Akdeniz ve Ege Denizi’nin en güzel koyları ve plajları ile ülkemizde, rekreasyon için cazip fırsatlar arasında tekne turları için seçenekler var. Tatilciler arasında çok popüler olan sahil seçeneği, tekne gezileri için cazip fiyatlar nedeniyle de tercih ediliyor. Ailelere yakın arkadaşları ile sakin ve kalabalık bir tatil imkanı sunan tekne turu için yurt içi fiyatları, sağladıkları avantajlarla oldukça cazip. Günlük gezilerden uzun tekne gezilerine kadar birçok seçenek içeren deniz turları, dinlenirken denizi ve doğayı besler.

 En İyi Mavi Yolculuk Fiyatları

 Her bütçeye uygun turların mevcudiyeti, tekne turlarını gittikçe daha popüler kılmaktadır. Hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çeken açık deniz programları, seyahat şirketlerinin sayısı arttıkça daha erişilebilir hale geliyor. Ancak, herhangi bir tatil planı gibi, Mavi Yolculuk planları son dakikaya kadar bırakılmamalıdır. Yoğun sezonda yerli turistler ve yabancı turistlerle uygun tekneler bulmak zordur. Ayrıca, yoğun sezonda alınan turlar için fiyatlar daha pahalıdır.

 Mayıs veya haziran başında yapılan planların bir sonucu olarak, yaz aylarında çok uygun fiyatlarla çevrimiçi kanallarda tekne ve activite turu düzenlenmektedir. Koyunlarda veya rota boyunca yer alan restoranlarda, tekne gezileri ile yemek yemek istiyorsanız, en az bir hafta önceden rezervasyon yapılmalıdır. Sezonun zirvesinde 3-4 gün boyunca rezervasyon yapmanın yanı sıra, iyi restoranlarda yer bulmak da mümkün değildir.

 Bir Tekne Nasıl Seçilir?

 Mavi Yolculuk ile kamp turları en çok tercih edilen turlardandır. Tamamen karadan bağımsız mürettebatın tecrübe ve bilgisi, açık deniz ve koylarda yapılacak bu tatilde teknenin konforu ile önem kazanıyor. Uygun acenteden yardım almak ve gerekirse, tekne gezisine katılacak kişi sayısına göre uygun boyutta bir tekne seçmek için İnternet üzerinde bir araştırma yapmak yararlı olacaktır.

 Teknenin mürettebatı yolcu sayısı ile doğru orantılı olmasına rağmen; ehliyet sahibi bir kaptan, yemek yapabilen bir mürettebat ve temizlik için bir miko olması tavsiye edilir. Kaptanın deneyimine ek olarak, acil durumlarda yolcuların gemideki ekipmanlarını kontrol etmeleri de önemlidir. Ek olarak, geminin yaşı, motor gürültüsü seviyesi vb. Seyahatin konforu hakkında bilgi edinmek için tavsiye edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir