Tunus’u Görmeyenler İçin Tatil Fırsatları

Tunus turları uzun ve zengin bir mirasa sahip bir Afrika ülkesini görmek için farklı zamanlarda ve düzenli aralıklarla düzenlenmektedir. 20 Mart 1956’da kurulan Tunus, Akdeniz kıyısında bir Arap İslam ülkesidir. Cezayir, Kuzey Afrika’da Tunus’un batısında, Libya ve Akdeniz doğuda, Akdeniz kuzeyde, Büyük Sahra çölünün güneyi ise işgal altındadır. Arapça dilinin resmi dili Tunus, para birimi ise Tunus dinarıdır. Siz de bu özel şehri görmek isterseniz Tunus turları ile kendinizi şımartabilirsiniz.

 Tunus Nasıl Bir Ülkedir?

Tunus, coğrafi konumu nedeniyle Akdeniz ve çöl iklimi olan bir ülkedir. Bu nedenle, Tunus turları farklı amaçlar için iki mevsime ayrılır. Deniz kenarında bir tatil için Tunus’a gidiyorsanız, en iyi mevsim yaz mevsimidir. Sonbahar, güneydeki Büyük Sahra Çölü’nü ziyaret etmek için en iyi zamandır. Yaz aylarında düzenlenen Tunus kültürel turları, müzikal, sanatsal ve kültürel etkinliklerin yanı sıra deniz turizminde yer almanıza yardımcı olacaktır.

Tunus turlarının fiyatları, ziyaret tarihinize göre değişmektedir. 19. yüzyılın sonunda Fransız kolonisine giren ve bugün bağımsızlığını ilan eden Tunus, birçok farklı kültüre ev sahipliği yaptı. Özellikle Arap mimarisiyle dikkat çeken Tunus’ta, farklı kültürlerin kent binaları, sanat eserleri ve mimari eserler üzerindeki etkisini görebilirsiniz. Hem de Tunus, vizesiz turlar arasındadır.

 Tunus Şehirleri

Tunus, 23 bölgeye ayrılmış büyük bir ülkedir. Bir paket seçebilirsiniz çünkü kültürel, mimari ve sanatsal açıdan zengin bir ülke olan Tunus’u ziyaret etmek çok zor olacak. Böylece, gerekli bilgileri bir rehberle almış bir Tunus gezisine çıkabilirsiniz. Tatilinizi önceden planladıysanız, erken rezervasyon turları için uygun fiyatlardan ve koşullardan yararlanabilirsiniz.

Tatilinizi son anda geçirmeye karar verirseniz, bu güzel ülkeye son turlarla gidebilirsiniz. Tunus’ta her bütçeye uygun turu bulabilirsiniz. Ucuz Tunus turları için sezon ve olayları takip edebilirsiniz. Kültürel turlara katılmak için düzenli aralıklarla düzenlenen festival, konser ve etkinlik takvimlerini de kontrol edebilirsiniz.

Tunus Tatil Fırsatları

Tunus, her yıl ülkemiz dahil, Avrupa ve Asya’dan çok sayıda ziyaretçi almaktadır. Türkiye’den Tunus’a ve uçuştan yaklaşık 3 saat sonra, bu tatili yapan çekici özelliklerden vizesiz olabilir. Her mevsim İstanbul’da ekonomik vizesiz turlar düzenlenmektedir.

Ek olarak, yarım pansiyon, tam pansiyon ve her şey dahil sistemi ile ülkedeki çeşitli otel hizmetlerinin erken rezervasyonlarından yararlanabilirsiniz. Buna ek olarak, Tunus’un en önemli şehri olan Tunus’un başkentinde bulunan ve adı verilen pazar adı verilen pazarlarda alışveriş yapma imkanı bulabilirsiniz. Tunus’ta ne almayı düşünenler belli bir ülke için baharat, gümüş takılar, kafatasları ve yerel giysiler tercih edebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir