Urla’da Tatil

Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biri olan Urla, doğal güzellikleri, damak zevki ve tarihi güzellikleriyle her türlü tatilciye hitap eden bir tatil beldesidir. İzmir merkezine 40 km uzaklıkta yer alan ilçenin nüfusu 60 bir civarında olup, başlıca geçim kaynakları turizm, balıkçılık ve zeytinciliktir. Tüm mevsimlerde ılıman olan iklimi sayesinde her mevsim ziyaret edilebilecek tatil rotalarından biridir.

 Gezilmesi Gereken Yerler

            Muhteşem güzellikteki koylarının yanı sıra İzmir körfezinde bulunan ve teknelerle ulaşılabilen 12 adet adasıyla deniz severlere çok çeşitli sahil alternatifleri sunmaktadır. Ayrıca eski bir İyonya kenti olan Klazomenal Antik Kenti, tarihi M.Ö. 4000’lere kadar uzanan Limantepe Antik Bölgesi, Osmanlı zamanında Fransızlara yaptırılan Taaffuzhane’nin bulunduğu Karantina Adası gezilmesi gereken tarihi yerler arasında. Tarihi yerlerin dışında gün batımında harika bir manzara sunan Güvendik tepesi, şarap meraklıları için Urla bağ yolu, kendine ait tiyatroya sahip ilk köy olan Bademler köyü de güzel anılar biriktirmek isteyen tatilciler için ziyareti hak eden bölgeler. Urla’ya yakın çevrelerde trekking turları, paintball, dalış dersleri, safari turları, rüzgar sörfü gibi aktivitelerden de faydalanmak mümkün.

 Urla Otelleri

            Ege’deki birçok tatil beldesine nazaran daha mütevazi ve ekonomik olan Urla’da 50’den fazla otel seçeneği bulunmaktadır. Oteller, genel olarak oda kahvaltı, yarım pansiyon veya tam pansiyon olarak hizmet vermektedir. Butik otel, pansiyon, konukevi, apart otel gibi seçeneklerin çoğunlukta olduğu Urla otellerinde her bütçeye uygun bir seçenek bulunabilmekte olup erken rezervasyon fırsatlarıyla kış aylarından başlayarak hesaplı bir tatil satın almak mümkün. Urla otel fiyatları sonbahar-kış sezonlarında gecelik oda fiyatı 80-400 TL, yaz sezonunda 350-900 TL arasında değişmektedir. Otellerin yanı sıra Urla’da birçok pansiyon bulunmakta olup, bu pansiyonların sıcak ve samimi ortamlarında da konaklama imkanına sahipsiniz.

            Urla’ya ait tüm otel ve pansiyonlara www.gezinoks.com sitesinden ulaşabilir, indirim ve erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Yüzlerce sistemden taranan oteller arasından Urla ucuz otelleriyle ilgili bilgilere de ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir